Wat betekent vrijheid voor jou?

 

Tentoonstelling van Kindertekeningen
uit De Bilt, Mieścisko en Coesfeld
in het kader van de viering van “75 Jaar Vrijheid”


Op 11 februari 2020 kwamen organisaties en geïnteresseerden uit onze gemeente samen om voorstellen te doen voor de viering van “De Bilt – 75 Jaar Vrijheid”.  Op die avond hebben Stichting Razem, Stichting Jumelage De Bilt-Coesfeld en Bibliotheek Idea De Bilt  besloten om samen een project op te zetten.

Meisje met de vlagDaarbij wilden we juist de jeugd van onze partnergemeentes  betrekken. En zo is aan leerlingen van groep 8 van de Julianaschool in Bilthoven, van twee scholen in Mieścisko en één in Coesfeld  gevraagd om een tekening te maken met als onderwerp: ‘Wat betekent vrijheid voor jou?’ Enthousiaste leerlingen hebben mooie tekeningen gemaakt die nu tentoongesteld worden in de bibliotheek in Het Lichtruim in Bilthoven. Vervolgens gaan deze tekeningen naar Coesfeld en Mieścisko om daar getoond te worden. In 2021 wordt dit project voortgezet met leerlingen van De Kievit en de M.L. Kingschool uit Maartensdijk. Als blikvanger voor de tentoonstelling is gekozen voor de Poolse tekening ‘het meisje met de vlag’, dat dapperheid, onverzettelijkheid en overlevingskracht verbeeldt.

 

 

Dit bericht is geplaatst in latest, UA, Uncategorized. Bookmark de permalink.